Párek 5 denní letní šifrovačka pro párek osob

Diskuze

Zanechat příspěvek

Příspěvky

Lipča (org) 11. 8. 2018 15:04

Dobra pripomnika, pridal jsem do reseni popis predstartovni sifry. Ve zkratce se tam vypsalo do tabulky 5×5 spojeni “elektronicka evidence trzeb” a pomoci cisel se pak postupne cetla tajenka. Trojsky bonus byl pricvaknut k “Poloze cile” a toto stanoviste se vylustilo ze sifer na stanoviste 9. Byl to krizek na SV Bohutic.

Eliška (Bifurkační lištičky) 10. 8. 2018 11:48

Hmm… To dává smysl.

Já si nějak napojila:
– Jak si vlastne muze clovek s jistotou domyslet chybejici vyrok?
– To bude nejspis tim lichym poctem a taky nazvem sifry.

A z toho bylo jenom velký mrzení.

10. 8. 2018 11:47

Jak se řešil předstartovní bonus? A kde vlastně byl ten Trojský, nějak si ho nevybavuji? Dík.

Lipča (org) 7. 8. 2018 18:25

Rekonstrukce rozhovoru:
Aha, a jak se ta sifra vlastne jmenuje?
Quo vadis
to je latinsky? Co to znamena?
Kam kracis?
Na dalsi stanoviste, protoze se mi podarilo dolustit sifru.
Jak se ti to podarilo?
Snadno, stacilo spocitat, kolik je mezi utrzky vynechano replik. Vis vubec, kolik jich ma rozhovor unikatnich
13
Presne tak, muze se to zdat malo, ale cast si domyslis a protoze je jich lichy pocet, tak to vlastne staci
Jak si vlastne muze clovek s jistotou domyslet chybejici vyrok
Chybejici vyrok…
To je vlastne pravda, stejne mam ale pocit, ze je ten rozhovor trochu dlouhy a chova se divne
To bude nejspis tim lichym poctem a taky nazvem sifry.

Eliška (Bifurkační lištičky) 7. 8. 2018 18:06

Síba: Díky. Až se dostanu ke svým poznámkám ze hry, zkusím to nějak zrekonstruovat, a pak už snad budu zase klidně spát. Zlatý šneci…

Zuza (Borůvkové koťátko) 7. 8. 2018 17:33

No upřímně, Ondro, mně to bylo líto moc, třetí místo ti chybí do sbírky. :( Cílené ignorování “Heleny” si budu vyčítat dlouho. A i když se podobné pindy hodí spíš do reportu, chci pány do budoucna uklidnit, že posílat značky prošlých čokolád pod zakuklenou identitou už nebudu, ledaže by byla hra zase v Krumlově, nota bene Českým, to bych asi zase zapomněla na slušný vychování.

A stejně za všechno může Síba. Neměl v cíli Krůty vykládat, že se vetřel k petrželovi. A hlavně měl dýl chrápat :P

Síba 7. 8. 2018 16:20

Ta třetí byla, myslím, právě před tou větou, že je ta šifra divná. Tam to na sebe nenavazovalo. Na ni pak navazovalo, že to je tím lichým počtem.

Eliška (Bifurkační lištičky) 7. 8. 2018 15:06

Díky moc za skvělou hru. Líbí se mi, když jsou šifry a aktivity nejen hezké, ale i mě pobaví (krtek, helena, obrázková, cílový bonus, který jsme nedali). Ale i ostatní šifry byly moc hezké. Navíc nám to nějak dobře sedlo a zima taky nebyla. Jenom bych se přidala k té žádosti o jasnější tajenky. V té výhni, časovém pressu a ne úplně krátkých přesunech je nepříjemné nevědět, jestli nejdeme úplně blbě. Na druhou stranu, vždycky nám to vyšlo a bylo to napínavé.

PS.: Může mi někdo prozradit, jak to bylo s replikami u vysílače? Stále mi to vrtá v hlavě. Měla jsem 11 replik, co mi dávaly smysluplný rozhovor a nemohla jsem přijít na zbývající dvě. Předpokládám, že jedna z nich byla ta o tom, že je ta šifra nějaká divná (kterou jsem chtěla považovat za konec tajenky, protože se opakovala jenom po hodně douhé době). A jedna se měla zřejmě ještě doplnit (měla jsem doplněné Quo Vadis a počet replik a která měla být třetí?).

Ondra (Borůvkové koťátko) 7. 8. 2018 11:00

Díky za pěkně masitý Párek! Po deadu na startu a poté, co jsme vlastně pořád postupovali jen s jednou vyluštěnou, mi přišlo, že v tvrdé konkurenci moc neuspíváme, ale nad bezinkovou limonádou v cíli jsme se vzepjali k silným výkonům, včetně Sevy vyluštěné doslova v poslední minutě hry, a s bramborovou medailí jsme (věřím, že mluvím i za Zuzu) více než spokojení.
Oceňuji zejména pestrost šifer, až neuvěřitelnou vzhledem k počtu autorů (sám mám při šifrotvorbě občas pocit, že vymýšlím tak tři čtyři stejné šifry pořád dokola), a všechny ty malé vtípky (ať už lušticí jako Levou zadní nebo Ostrovačice, aktivitové jako Může se hodit, ale i ty kanadské jako Krtek). Hodně zvláštní a silný vztah jsem si vytvořil k šifře Quo vadis — překonání těch bariér, že opravdu zrovna na tomhle místě, kde se stín počítá na decimetry čtvereční, je nutné sedět, psát, analyzovat, znova psát a hodně počítat…, nebylo lehké, ale stálo to za to a budu si to pamatovat.
Díky i za to, že místní diskuse má historii, takže jsem si mohl najít, že loni mi odjezd z Prahy na hru v 5.49 přišel strašný, zatímco letos už mi 5.21 přišlo normální. Jak zpívají PSH: čím jsem starší, tím jsem tvrdší.
Díky taky Zuze, že se neváhala ozvat na loňský inzerát a našla tu správnou šestadvacítku ve Dveřích.
Díky taky Radkovi, že našel moje ztracené brýle.
Díky taky brňákům, že mi ukázali regionální hospodskou specialitu.
Díky orgům, ještě jednou.
Díky, díky!

Lipča (org) 6. 8. 2018 18:09

1) Tajenky priste urcite pohlidame vic vzhledem k objektum v okoli. Letos to fakt odnesly asi 4 parky vic, nez bych chtel.
2) O tech spatnych DEADech jsem se dozvedel az behem hry. Ten papir byl na zacatku krasne bily a citelny na te jedne strane, ale asi zmena tiskarny z lonska zpusobila, ze po zahrati v laminovacce se z toho stal takovy bordel. Priste udelame pokusny laminovani a podrobime folii nejakemu testovacimu natlaku, at vime, co to dela.

Jirka (Nnqd, Ta dá!) 6. 8. 2018 17:46

Díky za super párek v ROFLíku! K níže uvedenému bych přidal:
1) Tajenky někdy tak zhulené jak u nás na Matrixu. Interpretace fakt vázla, nebo byla extrémně závislá na přesnosti – např. která církve věž – nejbližší, nebo ten kostel, co už jsme viděli? Čtyři boží muka ve dvou čarách JJV až JV?
2) Tisk deadů na ten zašpiněný papír u nás velmi jemně smazal písmenko J v JJZ. A jak známo JZ bylo taky pár bunkrů… Tuhle vaši mojí navigační chybu žehlím u Terky ještě teďka.
3) Trasa na slunci. Chápu, mohla být i trasa na Slunci, ale tohle bylo jen o kousek lepší. Nelze to prosím, pro nás astmatiky třeba udělat víc v lese? Aspoň trochu.
Jinak to byl super párek, hodně kreativní a čisté šifry (i ty co jsme nedali), pravidelní vtipnost v cílovém úkolu, a i když nám to zase tak nešlo, tak jsme si to užili..

Zuza (Borůvkové koťátko) 5. 8. 2018 14:00

Jedna z nejvyšších koncentrací hezkých šifer a vtípků na deset hodin + promyšlená dramaturgie a trasa + úžasný spoluhráč = nezapomenutelná sobota. I “levou zadní” bylo pěkný (jsou chvíle, kdy veteráni na hře mají svou cenu), takže pravou horní Ondrovi I. gratuluji, že to tak pěkně vymyslel, a Ondrátorovi (chci nemotorně naznačit, že jsou oba jedničky) děkuji, že to se mnou vydržel. Parádní hra, díky všem pořadatelům za letošní Párek a těším se na další paralelu!

Martina 5. 8. 2018 11:55

Ahoj, díky za vypečenou žhavou hru plnou pěkných šifer a vtípků! A taky za ten meloun a vodu na osmičce a příjemný cíl a zajímavá másta po trase. Akorát mám výhradu k množství šifer, které vyžadovaly internet. Třeba ta zadní světla aut bych raději vyhledávala na sendviči, než v terénu. Ještě navíc jsem si ráno sice strčila telefon do nabíječky, ale ne nabíječku do zásuvky, takže to pak na hře bylo napínavé. :)

INDEX 1. 8. 2018 08:51

Hlásím ještě jedno volné místo v autě na cestě Kohoutovice-Pisoárky-Florián. Zpět budu tak nějak spěchat.

Martin (emenems) 24. 7. 2018 17:58

Ahoj, nejede nějaký párek v sobotu z Prahy autem se dvěmi volnými místy? A pokud ano, mohli bychom se připojit?

ondra 2. 5. 2018 13:46

já myslel spíš něco jako zoufale-bláznivého pro opravdové zarputilce, kterým ale kvalda nesedne – jako bývá na Tmou (pojmenovat své dítě “Párek”, absolvovat celou hru v kostýmu hot dogu, nechat si logo hry vytetovat na bizarní místo….)

Lipča (org) 1. 5. 2018 20:23

No na to je v pravidlech prakticky uz mysleno. Pokud nedate kvalifikacni heslo do 4. cervna a zaroven se jeste nenaplni kapacita hry, tak se muze registrovat kdokoliv. Po zkusenosti z minulych registraci bych na to ale moc nespolihal.

ondra 30. 4. 2018 13:01

nezavedete i boj divoké karty pro párky, kterým se nepovede kvalifikace, ale jsou ochotni pro účast udělat “cokoliv”?

Lipča (org) 19. 4. 2018 13:02

Fotky, covece, zadny nebyly. Orgove nemeli moznost fotit a nejaky fotky od hracu nebyly. Mozna bude nejake kratke trailerove video z par zaberu a to je tak vse.

Aleš 16. 4. 2018 16:03

Že jsem tak smělý, budou fotky z loňska? Nebo už byly a někde se mi zatoulaly?

Lipča (org) 16. 8. 2017 17:32

Orgove si chladi hlavy v Jesenikach, reseni nahodime nejpozdeji o vikendu.

Martina P. 16. 8. 2017 10:10

Jestli držíš v ruce třeba myš, nebo nabíjíš telefon, zkus mrknout na druhý konec drátu. ;)

tribon 15. 8. 2017 11:52

Ahoj, jsou nekde k dispozici zadani a reseni?
Nam se tym rozpadl jeste pred startem a hlavou mi stale vrta jedna dilci cast kvalifkace, universalni bordel :)

Aleš (KoTeL) 10. 8. 2017 15:31

Ahoj, my taky děkujeme za teplý párek! Naše reportáž je zde ke stažení (PNG, 1,5 MB)

Martina P. 10. 8. 2017 11:06

Díky moc za hru a přidávám odkaz na reportáž, kterou za náš párek napsal Láďa: REPORT

Lipča (org) 8. 8. 2017 15:46

A mame i reportaz od vitezneho parku Duhove kotatko

TADY

Lipča (org) 7. 8. 2017 21:31

Vysledky hry zatim na g-disku

STATISTIKY

A dalsi report od parku Zvířátka

TADY

Bebe (Skôr skôr ako neskôr) 7. 8. 2017 20:56

Orgovia, veľmi vám ďakujeme za perfektnú hru!

Obdivujeme, na akej vysokej úrovni sa dá hra udržať pri tak malom organizátorskom tíme.

Zo šifier nás najviac bavila Ohrada, Labyrint a Logická. Celkovo však sa však všetky šifry ukázali ako lúštiteľné, za čo klobúk dole! (filmové a hudobné vzdelanie do ďalšej hry doplníme ;))

Lipča (org) 7. 8. 2017 08:37

Od tymu Nejnekvazi… mame prvni reportaz. Zatim sdilime tady, nez vytvorime hezci stranku :-) Dekujeme a doufame, ze jich bude co nejvic
REPORT

Lukáš 6. 8. 2017 20:01

Díky moc za skvělou tématickou šifrovačku! Těším se, že za rok bude zas.

Ondra Šmejkal 31. 7. 2017 21:20

Repost z FB:
Chystáte se někdo na Párek v sobotu ráno z Prahy vlakem EC 273 Csárdás s odjezdem v ten strašný čas 5.49?
Že bychom se domluvili na společném lístku?

Lipča (org) 25. 5. 2017 19:03

Prosim, posilat az se startem registrace, byl by v tom zmatek. A hlave by to bylo proti pravidlum :-)

Patches 25. 5. 2017 13:09

A můžeme již posílat kvalifikační hesla v předstihu, nebo s tím máme počkat až na start registrace?

Lipča (org) 24. 5. 2017 12:31

Moje odpoved je, ze pokud ma clovek spravne reseni, tak je to ocividne. Rozhodne nejsou resenim nahodne sekvence znaku.

Karel 24. 5. 2017 10:30

Je řesení každé ze šesti šifer z kvalifikace české slovo? Nebo dokonce i podstatné jméno?

Aleš (Diavepř) 1. 8. 2016 09:38

Já jsem si vzpomněl, že jsem ještě nepoděkoval. Tak děkuju (za celej náš párek). Kdybych si měl vybrat, na kterou jednu hru budu chodit za celej rok, tak by vedle Kachny byl Párek favorit (to by byl těžkej boj, asi bych chodil na dvě ročně…). Takže tak. Něco bych vynechal (věž! jsme neviděli ani s 2 dalekohledama), ale holt co už. Šifry byly ale vtipný a hezký, trasa dobrá (teda, Zuzka mi asi vyčte, že jsem ji nenechal sbírat borůvky) — ale teda na desetihodinovou hru docela dlouhá — a počasí taky (to už dlouhý nebylo). Těším(e) se na příští rok :). A teda, taky se mi líbí rozmanitý mediální pokrytí hry (updaty na Facebooku, fotky a videa).

Lipča (org) 26. 7. 2016 12:51

Nahrali jsme na nas disk soubor s podrobnejsimi vysledky ze hry. Nalezt ho muzete ZDE.

Pája (Mistři slabé vůle) 26. 7. 2016 11:55

Perlička k šifře Zaklínadla: v prvním kroku jsme morseovku nebrali podle délky slov, ale podle prvního písmene (souhláska vs. samohláska) – vyšlo to skoro nastejno: BRAILBE. :)

Lipča (org) 26. 7. 2016 09:43

Míša pro vás nachystala krátkou video reportáž ze hry a jejího zákulisí. Vidět ji můžete zde.

Honza (H2-Team) 25. 7. 2016 21:54

H2-Team děkuje za příjemnou svatební cestu. Počasí krásné, šifry čisté a pěkné, trasa oblíbenou Boskovickou krajinou – co víc si přát? Snad jenom víc vyluštěných šifer, ale náš párek byl nakonec rád, že dorazil včas do cíle. Nejvíc se nám líbil prstový polák a mlha. Gratulujeme silným párkům v popředí za skvělý výkon. Fakt klobouk dolů, co jste všechno stihli. Kdybych si mohl něco přát do dalšího ročníku, tak snad jen omezit googlení. Ne že bych byl zásadně proti, ale do toho formátu komorní hry v přírodě mi mobil s internetem moc nezapadá. Ještě jednou díky, Volové :-)

Matej (Rumpál) 25. 7. 2016 21:01

Též jsme byli poprvé a moc se nám líbilo (a evidentně jsme si s organizátory v myšlenkových pochodech perfektně sedli:-). Bál jsem se, jak půjdou luštit šifry v tak malém počtu, co když by ten správný nápad měl na “tradiční” šifrovačce zrovna ten třetí, čtvrtý nebo pátý. Nicméně tohle je perfektně vybalancováno dvěma šiframi na stanovišti, většinou opravdu s diametrálně jiným principem. Což je skvělé. Herní systém odladěný.
Díky i za trasu, která nabízela možnosti přesunů napřímo (z pramene Punkvy/Luhy k rybníku, z Přibyté do Velenova, k jeskyni, z jeskyně na hráz), kterých jsme hojně využívali k radosti chuťových buněk z místního maliní a procvičení smyslu orientačního.
No a v neposlední řadě i pár skvělých šifrokousků (osobně body pro Prestidigitální, Maluj, Cílové heslo, Zkracovací, vtipný Lokální krápníkový bonus a mnoho dalších) a samozřejmě i zapojení Magiců do hry. Myslím, že úsilí vložené bohatě sklidilo ovoce – super strávená sobota! Díky!

Tučná (Tučná a libovej) 25. 7. 2016 20:59

Díky za super hru. Šifry byly nápadité, obtížnost tak akorát pro dvoučlenné týmy. Trasa byla taky parádní: výhledy, borůvky, maliny, koupačka a pivko na Suchým…Palec nahoru!

Lipča (org) 25. 7. 2016 19:59

Verte nebo ne, ale i ten signal telefonu na trase u sifer s Foglarem a s “Dostihy a sazky” jsme testovali, aby parky mohli googlit, ale kazdy telefon a kazdy operator v ruznych dennich dobach si delal, co chtel, takze to clovek musi proste vzdat a doufat. Dekujeme za ucast.

Danka a Honza (ani si nesedame) 25. 7. 2016 19:35

Aj my ďakujeme za super hru, užili sme si ju maximálne. Trasa bila fajn, tiež máme asi 25 km. Na riešení Mlhy sme sa rehotali celý presun, džungľa okolo Okna bola fajn spestresnie a Honza ochkal nad využitím Magicov až kým sme nešli spať. Trošku nás štvalo, že na miestach kde sme internet potrebovali akurát signál napotvoru došiel ale aspoň sme siahali na dno svojich vedomostí z detstva :)

JiříK (Family Point) 25. 7. 2016 11:26

Orgové, děkujeme za krásně strávenou sobotu. Šli jsme poprvé, a většinu dne jsme byli nadšení. Ke konci už docházel čas, tak to bylo trochu hektičtější a v cíli už nezbyl žádný čas na dolušťování. Extra díky za kočárkovou trasu, nakonec jsem naměřil 25 kilometrů.

Lipča (org) 24. 7. 2016 20:22

Dekujem za pochvalu. Navigacne tezke bylo beze sporu najit jeskyni Okno. To jsme vedeli a pocitali s tim. Vsechny ostatni presuny a dohledavky byly z myho pohledu v poho. Jasne, obcas nekdo premaluje modrou znacku, ale dokud nepresune rybnik, tak dobry :-)

A myslenka poctu tymu/kvalifikace a vubec rustu hry…tim budem travit dlouhe vecery. Jen ale musim rict, ze letos byly 2 terenni testy pro celkem 3 parky a bylo to pro nas organizacne fakt narocny. Takze pustit pred hrou na trasu vic lidi mi neprijde realny.

Lama 24. 7. 2016 18:39

Děkujeme za další krásný ročník! Letos jsme si ho tolik neužili kvůli velkým minelám na přesunech (možná byla letos navigace přeci jen o ždibíček těžší než předchozí 2 ročníky?), ale trasa byla velmi pěkná a ideálně dlouhá, stejně tak obtížnost šifer. Už se těším na příští rok! :)

Myšlenka na závěr – nechcete zavést nějakou formu kvalifikace a pro nekvalifikované udělat třeba terénní testování? Přijde mi, že už je o Párek dost velký zájem na to, aby se účastníci určili jen rychlostí registrace…

Lipča (org) 14. 8. 2015 11:39

Dekujeme za report. Jsem rad, ze i nova generace dokaze vytriskat z hlavy ty gumidky :-)

Janča (Kotrmelec) 14. 8. 2015 02:35

Nějak mi to nedalo a sepsala jsem reportáž z našeho (ne)zdárného průchodu hrou: https://docs.google.com/document/d/1NPvAqHIkHwn1V_HPNhVNLVzBYv43nKxdNRlsGkmK4E0/edit?usp=sharing
Velké díky orgům za dobře připravenou hru s pěknými šiframi a pěknou trasou :)

Lipča (org) 12. 8. 2015 23:31

Vyspim se ture po Beskydech a vratim sem ty jmena hrajicich parku.

Edit: Provedeno, nepritomne parky oznaceny

Tom 12. 8. 2015 22:39

Ukradl jsem si seznamy na statek, když tu ještě byly, viz http://statek.seslost.cz/parek-2015/poradi, resp. http://statek.seslost.cz/parek-2014/poradi. Loňský seznam není úplně aktuální, tuším, že vznikl asi měsíc před hrou, ale zřejmě nic lepšího neexistuje, neb se prý rozbil disk s daty. Ale určitě by to mělo viset i tu, čtu tu, že budou letos pečlivější a nepřepíšou si ten seznam výsledkovkou :-)

Které párky letos nepřijely?

Martina 12. 8. 2015 19:02

Ahoj orgové, nedala by se prosím na web nějak vrátit jména členů párků, která byla v sekci Registrace? Abychom věděli, s kým jsme měli tu čest, nebo abychom měli lepší představu o výsledcích z loňska… Díky.

Lipča (org) 10. 8. 2015 20:16

Treba pristi rok vyhlasime oficialni bodovanou cukrarskou soutez. Aby to podplaceni melo aspon nejakou omluvu, ne jak ti bezpaterni orgove Kruty :-)

Zuza (KRUTA) 10. 8. 2015 14:48

MiLi orgové,

vlastně nevím, jak je to s kvalitou u pana docenta, ale z vaší výrobní linky vyjely už dva velmi chutné Párky! Větší obsahová náplň, vyvážená lehkou stravitelností jednotlivých složek (pravda, energetickou hodnotou se někdy blížící spíše šifřičce, ale zato obohacena vtipem), F&M korektnost (letos dámská zadání snad dokonce hezčí), a to vše v obalu hezké krajiny Boskovicka s milým společníkem. Co víc si přát, krásně strávený den. Akorát teplota ohřevu při servírování mě letos nečekaně schvátila. Mno, co ne tak dávno nedokázaly hřebeny Atlasu, to se povedlo Párku 2015. Zase jsem na vaší akci zažila nějaké poprvé. :) Vracím se tedy k původní, “pyknické” taktice hry s piknikovým vybavením, pokud tedy bude nějaké příště.

No a vedle poděkování vám, orgům s výbornými nápady, tu mám ještě gratulaci všem, co byli lepší než my, zvláště pak sólistům a nosičům. (Jo a jsem ráda, že homosexualita už není tak trendy. ;)) Nám zbytečně utekly tři šifry, takže v cíli nedošlo ani na jedno bravo, ale mně se růžová stejně moc nelíbí (nebo snad jahodová?). Správné nápady byly, smutek po hře byl docela intenzivní, ale zadat znovu a lépe do googlu “gumoví medvídci píseň” jsem s mým věkovým indexem vyhodnotila jako nemožné. :)

A nakonec ještě speciální vzkaz pro Aleše: no zkusila jsem to, no. Čekala jsem 8,5 bodíků navíc. Asi se odvolám. ;)

Lipča (org) 10. 8. 2015 10:15

Jo, planuju udelat tabulku s pocty vylusteni sifer, co se mi podari ziskat z tech karet, co mam. Uvidme, jestli to stihne dnes, nebo az ve stredu vecer po dovce.

Dero (Simple plan) 10. 8. 2015 10:06

Až budete přidávat řešení bonusů, můžete tam prosím aspoň přibližně napsat, kolik párků který bonus získalo?

Lipča (org) 10. 8. 2015 08:40

Dero: Dekujeme a par postrehu pripisujeme do reportu

Dero (Simple plan) 9. 8. 2015 23:41

Orgové, děkujeme za hru a přikládáme odkaz na naši reportáž: http://j.mp/simple-plan-parek-2015

Lipča (org) 6. 8. 2015 18:47

Na zacatku tydne jsem psal na dopravni podnik, abych je upozornil, ze tim autobusem pojede vic lidi. Ridic by to mel vedet. A navaznost je tam opravdu garantovana. Jestli se to vse ale udeje, to nezarucim nikdy. Ale prakticky cela hra na tom visi, tak v to obrovsky doufame.

Aleš (VvP) 6. 8. 2015 18:35

Podle IDS je tam garantovaná návaznost, tak tomu věřím.

Janča (Kotrmelec) 6. 8. 2015 18:14

ad Aleš: Pokud to nemáš zařízené jinak, tak podle mě nestíháš přestup na autobus ve Skalici, je tam jen 6 minut a co je teď ta výluka, tak vlaky, co znám, tím směrem mají alespoň 10 min zpoždění.

Aleš (VvP) 6. 8. 2015 17:40

Já jedu osobákem 8.05 z Židenic (ale nejsem +1 na jízdenku).

Janča (Kotrmelec) 6. 8. 2015 17:27

Ahoj, pokud někdo jedete z Brna, jak jedete? Kolem sedmé ráno jedou dva vlaky, jedete některým z nich a příp. jakým?

NejnekvaziJirka 3. 8. 2015 12:50

Ahoj, nemáte místo pro párek na cestě zpátky? Ideálně směr Pardubice, případně i Brno, nebo kamkoliv na vlak, kde něco ještě pojede. Díky!

INDÖX 3. 8. 2015 09:57

Kdyby do toho šel nějaký párek s náma, tak může jet autem do Boskovic, tam ho nechat, nastoupit k nám a po skončení hry mne dovést na start pro auto.
Vzhledem k prckovi budeme asi ráno i večer spěchat, takže nám autobusy nevyhovují. Ze stejného důvodu upřednostňujeme alespoň z poloviny úzký párek :)
sileny.index na gmail v com

Lipča (org) 1. 7. 2015 22:54

Kikina: Muzes zkusit hodit inzerat i na FB udalost, treba tam nejaky lidi zareagujou. Kazdopadne ocenujeme to nadseni v shaneni vybaveni :-)

Kikina (Praštěná grupa) 1. 7. 2015 21:49

Ještě dvě mapy jsou volné… ;-)

INDÖX 1. 7. 2015 12:42

Mapa zamluvena.

Kikina (Praštěná grupa) 30. 6. 2015 18:30

Hm, ještě ten mail, že? :-)
hamster2[vy-víte-co]seznam[vy-víte-co]cz

Kikina (Praštěná grupa) 30. 6. 2015 18:23

Ahoj!
Nejspíš v euforii z udělaných státnic se mi podařilo objednat více map, než jsem měla v plánu :-D Nabízím k prodeji za 85 Kč, předání na startu – ušetříte poštovné (min. 55 Kč) a starosti s objednáváním ;-) Jde o doporučenou mapu Boskovicko 1:25 000 (Geodézie On Line). Pište na mail :-)

Lipča (org) 17. 6. 2015 17:51

Mate moznost hadat do pondeli 22.6. 20:00

Patches (Nedělej ksichty!) 17. 6. 2015 14:09

Jen pro pořádek:
Když je teď osobnost uhodnuta, do kdy je šance získat půlbod za pozdější uhodnutí?

Lipča (org) 11. 6. 2015 10:10

To je docela dobry napad, urcite to zvazime. Na pripadne dalsi kolo uz jsem mel vymysleny vcelku silny hint. Uvidime, co to udela. Ted me jen mrzi, ze uterni napovedni mail chodil/nechodil uplne nahodne, takze jsem zvedav, co to udela ted

Honza (H2) 10. 6. 2015 17:00

Lipčo, nezvažujete aspoň pro případné některé kolo kromě (nebo místo) orgovského hintu i možnost položit jednu tajnou otázku (tj. otázky by nebyly zveřejňovány)?

Lipča (org) 10. 6. 2015 14:43

Jesteze nebude druhe kolo otazek :-)

Michala (Šťavnatý Karel) 10. 6. 2015 12:21

Já se nejvíc bojím druhého kola otázek: “Zná hledaného muže google?” – “Ne.”

Lama (Embargo na City) 9. 6. 2015 23:26

Lidé, kteří nás napadli, se dělí do dvou skupin:
1. Jsou na wiki.
2. Nejde ověřit většina dalších otázek, protože nejsou na wiki.

Jsme jediní, kdo strávili (neúspěšně) hodinu googlením, kdy a kde se pan X narodil?

Lipča (org) 9. 6. 2015 20:59

Pokud někomu nedošel mail s nápovědou na druhé kolo, ať se ozve na náš mail nebo na FB, prostě kdekoliv. Internet si z nás dnes asi tropí legraci.

Aleš (VvP) 3. 6. 2015 11:58

Jo, tak to už chápu :).

Lipča (org) 3. 6. 2015 11:28

Tak duvodu je nekolik. Hlavni dva asi byla rychlost, kterou se vsichni prihlasili a otazky, ktere polozili. Myslime si, ze uhodnout nasi osobnost z nich je velmi nepravdepodobne a nechteli jsme, aby ted vsechny parky 2 mesice sedely doma a nakonec stejne poslaly stejny tip, jako by poslaly behem tydne. Podle nas muzeme hru zlepsit a udelat vic napinavou tak, ze jsme ted zkratili termin na premysleni a tipovani a kdyz to nevyjde, tak vam dame nejakou novou informaci a dame zas tyden na premysleni.

Proste jsme nechteli, aby to jen tak vysumelo, ale aby to byla trosku vic hra. Pokud nekomu ty dva mesice vyzkumu budou chybet, tak se omlouvam. Ale rozhodnuti padlo.

Aleš (VvP) 3. 6. 2015 09:14

Moc nechápu stanovení deadlinu v upřesňujícím mailu — pravidla registrační hry jsem pochopil tak, že se dá tipovat až do 1. srpna (konec registrace podle mě není v čas naplnění kapacity, ale až toho 1. 8.). Tak proč najednou zpřísnění?

Lipča (org) 2. 6. 2015 15:19

Nahradnici nebudou mit moznost polozit novou otazku, ale budou mit moznost uhadnout jmeno osobnosti. Tj tech 30 otazek, co je ted na webu, tak bude nezmenenych pro vsechny.

Pokud by totiz nejaky parek zkusil tipnout osobnost a nestrefil se a ja bych pak zmenil nebo pridal nejakou otazku, tak je to vuci tomu tipujicimu parku nefer.

Ted jen uvazujeme o jedne moznosti – uhadnout nasi osobnost v tehle chvili se nam zda velmi obtizne, tak mozna stanovime nejake datum, do ktereho budou moct parky poslat svuj tip. Pokud se do tohoto data neukaze zadna spravna odpoved, tak dostanou vsechny parky novou moznost si tipnout a my jim poskytneme nejakou globalni napovedu. Tohle zatim neni oficialni, jen zvazujeme moznosti.

Patches (Nedělej ksichty!) 2. 6. 2015 15:04

Tak já si dovolím také trochu zaprudit:

Jak to bude teď, když je limit párků naplněn, s náhradními párky a jejich otázkami? Budou se ptát už rovnou při registraci nebo až, když někoho nahradí? Nebo se nebudou ptát vůbec?
Jinými slovy, je tato suma třiceti otázek konečná a musíme si s nimi vystačit, nebo můžeme očekávat, že se ještě v budoucnosti mohou nějaké nové objevit?

Dero (Simple plan) 1. 6. 2015 11:38

Díky za odpověď. Konec pruzení. Návštěvu bytu si ještě rozmyslíme. ;)

Lipča (org) 1. 6. 2015 11:35

Jinak k tymu 7. Kdyby mel nekdo chut jim vyrabovat knihovnu, aby zjistil, co se tam cte, tak klicky od bytu a adresa jsou k dispozici u me :-)

A jinak jak psala Misa – vsechny parky polozily dotaz hned pri registraci, jen myslim dva polozily uplne stejny v ramci minut od sebe, takze jsme to vyresili co nejrychlejc.

Míša (org) 1. 6. 2015 11:26

Dero, v případě, že tam uvidíte “doplníme”, tak to znamená s největší pravděpodobností, že tým se zeptal na otázku, která už padla, a dostal možnost ji změnit (nebo záležitost podobného typu)… ale mezitím třeba už píšou jiné týmy, takže to se zveřejní a čeká se, až přijdou doplňující maily od těch, co upravujou otázku. Takhle to funguje nejlíp.

Dero (Simple plan) 1. 6. 2015 10:30

Zatímco jsem psal příspěvek, tým č. 11 otázku doplnil.

Dero (Simple plan) 1. 6. 2015 10:29

Prudi, prudi! Proč je povoleno registrovat tým bez položení otázky (tým č. 11)? Takový postup danému týmu přináší nefér výhodu v registrační hře (může si zajistit místo a přitom čekat na vývoj hry) a je proti uveřejněným pravidlům.

“Ve vašem registračním mailu se nás musíte zeptat na jednu otázku o téhle osobě, na kterou můžeme jednoznačně odpovědět ANO nebo NE.”

(Chtěl jsem i něco podotknout k přípustnosti spekulativních, na uzavřených vztazích založených otázek á la tým 7, ale když je orgové povolí, tak jsou asi OK.)

Zuza (KRUTA) 12. 8. 2014 20:27

MiLi Párku,

také KRUTA chce poděkovat za senza zážitek. Už nápad se mi líbil a jeho originalitu potvrdila i jeho realizace. Jenom sním, kde jsme mohli skončit, kdyby mně parťák nezakázal na přesunech řešit “nedodělky”. Takže Karle, třes se, příště žádná romantika, jdeme na medaile. :) Jo, a asi první a poslední šifrovačka, na kterou jsem přihodila do kabelky šlehačku ve spreji, aby plánovaný piknik nebyl v žádném směru ochuzen. :)

Lipča (org) 12. 8. 2014 14:45

Dekujem za vsechny mila slova od vsech parku. A jen tak obecne k tomu brzkemu casu ukonceni hry – jednak jsme byli lehce omezení zavirackou cíle, měli jsme do devíti zmizet a to se stejně nepodařilo ani tak; a druhak mi tak nějak podle testů ta sedmá hodina vycházela jako dobrý čas na to, aby byly párky pod tlakem až do konce a musely dělat určitá bolestná rozhodnutí, co řešit a co ne. Nechtěl jsem skončit hru s tím, že mám pět párků se stejným počtem bodů Kdyby byla kratší trasa, tak to bylo asi ideální. Stejně tak asi šlo přidat půl hodinu a nejspíš by každý párek zvedl své konto tak o bod či dva.

Taky chci reagovat na zadosti o prodlouzeni hry, ktere se dely uz behem hry. To samozrejme nebylo mozne a to z jednoducheho duvodu. Soucasti nasi hry by mela byt strategie a casovy plan jednotlivych parku. Parky priblizne vi, kolik je toho behem hry ceka a kolik na to maji casu. Takze musi behem hry neco vzdat ci vynechat, aby stihly cil. Pokud ja bych temto parkum v cili oznamil, ze nemusely tak spechat, protoze na zadost nekoho jsem hru prodlouzil, tak by me ukamenovaly, jelikoz oni by tim vlastne prichazely o body. Jasne, ze me mrzi, ze deset minut po konci hry pribehne parek s vyplnenou kartou a ja jim to nemuzu uznat. Sam jsem jednou nestihl cil o tri minuty na sifrovacce a byl nastvanej…ale tak to proste je a bude.

Zuzka (Marmoti) 12. 8. 2014 10:34

Mili orgove,
za nas taky moc dekujeme za vybornou hru. Moc jsme si to uzili a parkovy prvek mi pripadal po letech tymovych sifrovacek vazne osvezujici, i sifry se nam vesmes moc libily a obtiznost jste opravdu vychytali akorat, takze pokud bude dalsi rocnik, tak radi dorazime zas.
Ocekavala jsem spis poklidnou prochazku, ktera nakonec zas tak poklidna nebyla, kdyz jsme chteli stihnout cil. Na druhou stranu par mist mohla klidne obehnout jen pulka parku, takze za me (jako v tu chvili odpocivajici cast parku) musim rict, ze mi trasa nijak narocna neprisla a asi v kazdem parku se nasel nekdo fyzicky zdatnejsi. Spis by se nam zesla treba hodinka navic.
Cilova sifra mi naopak pripadala dobra, my jsme na ni meli asi 10 minut a stihli jsme najit zrovna jmena odpovidajici pismenkam svaty, tak jsme trochu doufali, ze uz to je heslo, protoze vic casu nebylo. Kdybychom meli minut 20-25, tak asi stihneme, coz mi pripada za 1.5b akorat:-). Stejne tak posledni bonusova s vynechanyma mistama ve znacich byla pro nas jen otazka casu. Ze jsou na ruznych pozicich jsme si vsimli celkem brzo a ze to bude nakonec semafor bylo jasny. Jen uz nebylo dost casu na konci hledat vsechny zmuchlany a promoceny dvojice sifer. Takze si ji minimalne nekdo vsiml :-).
Takze shrnuti za nas – moc se nam to libilo, sifry, trasa, vsechno a jediny za co bychom pro priste hlasovali je o hodku hru prodlouzit a odpustit si bourku :-). Dekujeme!

Lipča (org) 11. 8. 2014 21:57

Brouk v hlavě: No kdyz jsem od vas v cili zjistil, ze vlastne v cili byt nemate, protoze jste minuli hrbitov a pak jsem sledoval, jak jste od mistnich zjistili trasu a zena vybehla tim smerem, tak jsem vam vazne fandil a moc dobre to dopadlo. Neuveritelny sportovni a sifrovaci vykon. Dobre vy.

Brouk v hlavě 11. 8. 2014 21:02

Ahojte orgové.

My bychom touto cestou taky moc rádi poděkovali za nádherný den, který jsme si plně užili! Patříme k té šťastnější skupině, vlastně se dá říct, že nás štěstí provázelo nejen po celou dobu hry, ale ještě před ní. Naše ratolesti byly na dovolené s prarodiči, registrace ani ne týden před hrou ještě na poslední chvilku díky nemoci ostatních týmů prošla, Vlasťa sehnala v obchodě poslední kousek doporučené mapy, na šalinu navedla keška v GPS, žádná kulka nás nezasáhla, i když jsme nepřátelskou hranicí proběhli, fáborky skvěle dovedly až na místo za sucha (byli jsme nadšeni, jak se orgové o nás postarali), před bouřkou jsme utekli z kóty 465 přímo do hospody v Újezdu s prvními kapkami a doba luštění Ludvy zabrala přesně ten kritický čas, no a i přes přeskočenou desítku, kterou bychom asi i tak museli přeskočit, neb bychom ji nedali ani za několik hodin, jsme na poslední chvilku dorazili v euforii do cíle!

Co se týče šifer, vlastně až na jednu výjimku jsme postupovali výhradně na ty pánské, které nám nějak více sedly, byly prostě takové přímočařejší. Nápady na ty dámské se nějak moc nehrnuly, ale aspoň zaměstnaly hlavy i při přesunech a nenutily nás běhat. Kromě teda té zmiňované bouřky na kótě 465. :) Jo a ještě znovu na rozhlednu (i když zbytečně, nějak jsme už nestihli heslo vyluštit).

Tak ještě jednou díky za skvělou hru v krásném prostředí a příští rok už si ji snad všimneme i dříve než od autora ve vlaku ;)

Véčka

Lipča (org) 11. 8. 2014 17:40

To sudoku jsem převzal rovnou z nějakého sudoku webu a projel ho asi dvěma solvery a oba mi ukazaly, ze je jen jedno jednoznacne reseni. Misa ho vylustila a myslim Martina se Zrudou taky. Ale pomahat si tim braillem se mi libilo a tak nejak jsem doufal, ze to aspon nekdo udela. A druha myslenka byla, ze lidi o online solverech vi a kdyztak to vyuziji. Chvili jsem uvazoval o brute force opatreni, jak rikas. Stacilo by smazat jeden znak :-) Ale nakonec myslim bylo dost radosti i tak.

A podle me je to i dobra inspirace pro nejakeho orga. Vymyslet sudoku, jehoz vylusteni zpresnuje nejaky klasicky lustitelsky princip. Vim, ze Kodyn vymysli silene veci i tak, ale mohlo by to byt zajimave.

Dero (Přizdi) 11. 8. 2014 17:01

To soudní sudoku bylo fakt jednoznačně řešitelné bez ohledu na barvu pole? Měl jsem zato, že je řešitelné jenom v kombinaci s povědomím o platných braille znacích na jednotlivých pozicích řešení, a přišlo mi to jako výtečné anti-bruteforce opatření. Já jsem při řešení postupoval tak, že jsem prve odhadl začátek tajenky (pravděpodobný bigram ST, protože lze usoudit, že první ani druhý znak nemají černou tečku vlevo nahoře), potom si vypsal redukovanou abecedu ke každému znaku a vykoukal jako asi jediné poměrně rozumné řešení slovo STOLEK, které jsem následně ověřil.

Lipča (org) 11. 8. 2014 13:58

Ondra (Černé koťátko): Ta “chyba v minulosti” byl odkaz na sifru Egoisticka, kde jedno sloveso bylo v case minulem a vsichni testeri se toho dost drzeli. Nam se ale sloveso vyznamove libilo v dane sifre, tak jsme ho chteli nechat a pritom to aspon lehce omluvit nejak.

Pro FACEBOOKOVe aktivni osazenstvo jsme nahrali fotky ze hry na Misin profil:
https://www.facebook.com/michaela.svobodova.7798/media_set?set=a.10203464880276912.1073741838.1060330716&type=1

Ostatni prosim vydrzte, nahraju to do verejneho google alba.

Ondra (Černé koťátko) 11. 8. 2014 13:54

Ahoj,

taky díky moc za povedenou hru. Přiznám se, že po obdržení posledních informací a karty týmu jsem se začal obávat, že organizátoři mají trochu velké oči ohledně toho, co se do hry vejde (20 šifer plus blíže nespecifikovaný počet bonusových, terén, kde se dá blouděním nabrat pět kilometrů navrch, to všechno v deseti hodinách). Bál jsem se i těžkých šifer, kde bude rozhodovat taktika s přeskakováním. Vlastní hra mě pak příjemně překvapila – obtížnost šifer byla odladěná velmi dobře, což je zejména s ohledem na zcela nový párový formát obdivuhodné. Od Újezda mi teda přišlo, že s obtížností přituhuje, ale to byl patrně dramaturgický záměr.

Hra byla trochu sportovnější, než jsem čekal (ověřil jsem ROFLOndrova čísla, taky máme základ skoro 20 km a jeden výškový, navíc k tomu “gentlemanský bonus” 4 km do vrchů (Fáberka, Malý Chlum dvakrát, kóta 455) – pravda, tak 1-2 kilometry jdou na vrub naší slabší navigaci), ale zase chápu, že Malému Chlumu i lomu se při plánování trasy odolávalo těžko.
Oproti tomu, co zaznělo v cíli, mi nijak nevadily asfaltové cesty, zvlášť když nejsou frekventované a když podél nich zraje ovoce.

Netradiční kulisa s airsoftem, kolonou landroverů a bouřkou se vám taky povedla :)

K našemu postupu u šifer: ve většině případů jsme dříve vyluštili ženské šifry, především proto, že jsme je dříve luštili, protože vypadaly na první pohled lákavěji. Mužské protějšky nám pak zůstávaly na přesuny.

Těch pár drobných výhrad:
Nelíbila se mi aktivita s Denisovými sady. Jako párek s minimem brněnských kontaktů jsme se cítili docela znevýhodněni. Úlohu se nám sice nakonec šťastnou náhodou podařilo vyřešit, ale pachuť z obtěžování lidí v tom pořád trochu cítím.
Patřili jsme k těm týmům, co se z Jabloňan vzdalovaly jen pomalu a neochotně. Kombinace znalostního prvku (tramvaj v polích) a podle mě zbytečně těžkého sudoku nás tam držela. Nechtělo se nám jít někam naslepo s chabou indicií, takže jsme se hodně snažili získat tu možnost položit upřesňující dotaz, jenže to sudoku jsme nedali, i když jsme začínali třikrát od nuly (snažili jsme se vypomoci si průběžně braillem, ale bohužel jinými způsoby, které nás od správného řešení spíš odváděly).
Cílová šifra mi přišla až moc pracná do daného formátu (za 35 minut jsme se výsledku ještě nijak neblížili, i když podíl na tom měla i naše únava).

Ale to jsou jen drobnosti vedle velkého kusu pečlivé a povedené práce. Díky a poklona!

P.S.: “jedna chyba v minulosti nemusí mít na nic vliv” byl hint k čemu?

Dero (Přizdi) 11. 8. 2014 11:07

Ahoj, orgové!

Hra se nám moc líbila. I svým poklidným tempem jsme dorazili na desítku, kde jsme skončili s většinou vyluštěných šifer i bonusů jen vinou mé tvarosleposti na Venouškovi, takže toho obsahu ve hře z našeho pohledu nebylo úplně nepřiměřeně. Na druhou stranu bych taky ocenil, kdybychom měli trochu víc času, protože jsme se nikde vyloženě nezasekli, naopak jsme alespoň z poloviny stanovišť odcházeli do deseti minut od vyzvednutí, nezřídka s vyluštěnými oběma šiframi. Čas bychom zvládli ušetřit jenom rychlými přesuny, ale v tom vedru se nejenže člověku nechce, ale v páru má hra i jiný rozměr, který není se závoděním úplně kompatibilní. Už teď se těšíme na slíbenou kratší trasu příště – a prosíme zachovat objem úloh k luštění, šifry byly převážně pěkné až krásné, bavily nás a těšili jsme se na každé nové stanoviště.

Ad luštění – i u nás se ukázalo, že jsme vlastně dva chlapi, protože holčičí šifry zůstávaly většinu času na okraji zájmu. Luštění probíhalo zhruba následujícím způsobem: dostali jsme dvě šifry, vyluštíme klučičí a potom se znalostí tajenky odhadneme, co teda chceme dělat s tou holčičí. Fungovalo to pěkně i na nápadovky typu Supermarkety! Přes luštění holčičích šifer jsme dál šli asi jenom dvakrát. Poprvé na MPZkách, když jsme si nevzpomněli na lístek, který si neseme ze startu, a nemohli tak vyluštit razítko. A podruhé v Oboře na mravenečkovi, protože byla milá a jednoduchá a protože nebylo hned zřejmé, co že to za podivný druh poláku je v té klučičí.

Taky se mi líbil systém bonusů – bavily mě i špeky typu nasírací rozhlednová či brněnské detašované stanoviště. Bonus “bezpečnost” mi přišel jako velice vtipný způsob, jak hráče donutit nenechat se zabít na kolejích za cenu ušetřených pěti minut. (A to, že na té bezpečné cestě zrovna zuřila airsoftová bitva, je prostě kouzelně ironické. Ačkoli v té chvíli to zase taková sranda nebyla.)

Celkově byl Párek jednou z nejlepších denních her, které jsem šel. Líbilo se mi, že člověk musí být celou hru aktivní, aby se postupovalo dál. Nemůže si prostě jen tak z plezíru vybrat lušticí pauzu s vědomím, že ho ostatní čtyři spoluhráči zastoupí. Šifry byly vesměs odladěné a tak akorát těžké, aby nekladly přehnaný odpor, takže ta aktivita v drtivé většině případů vedla k výsledku, což dodává týmu energii.

Takže díky a příští rok (?) nás čekejte zas!

D+J (HI: 100+1 :)

Kristýna (Veselá vdova) 11. 8. 2014 10:51

Tým Veselá vdova se taky přidává na první stranu barikády!
Co se týče trasy, byla jsem mile překvapená, že ač jsme oba se Zoubkem místní, trasu z Obory přes kótu dolů k lomu jsme neznali. A na ten kopec vedle lomu mě popravdě taky nikdy lézt nenapadlo, a teď už aspoň vím proč :) Každopádně mě potěšilo, že trasa nevedla profláklými místy a že i coby Boskovičtí jsme se prošli až na výjimky zajímavými a novými místy.
Ačkoliv ani jeden z nás nemá problém s převýšením a terénem (tedy, alespoň do Párku jsme si to mysleli :), musím říct, že při stoupání na Újezd už jsem trochu nadávala i já :) Myslím, že spíš než délku trasy by se hodilo nějak zmírnit převýšení, případně prodloužit hru cca o dvě hodinky.
To ale nejsou výtky, spíš naše přání, do cíle nám chyběly všehovšudy 1-2 šifry.
Šifry byly hezké a všehovšudy nápadité – já jen moc nemám ráda klasické omílání šifrovacích pomůcek a metodu “morseovka už byla dvakrát, tak co kdyby to tentokrát byla trojkovka, ta tu ještě nebyla”, takže mě potěšily spíš ty bezpomůckové šifry (já vím, Ludolfova byla klučičí, takže vlastně nemám co remcat ;). Plus úvodní aktivita, kterou jsme sice strašně projeli, ale nápad měla moc hezký :) Pak taky razítko, bonus v Denisových sadech a sloganová supermarketová šifra.
Jinak koncept párkové hry je neotřelý a zajímavý, ač jsme se občas shodli, že nám trochu chybí takové to kolektivní brainstormování, kde víc hlav samozřejmě ví víc a je větší šance dřív přijít s tím správným nápadem. Ale aspoň si člověk vyzkoušel, jak moc je schopným luštitelem sám (= málo :)).
Moc díky za hru a těším se na příště :)

Patches (Nedělej ksichty!) 11. 8. 2014 10:40

Připojuji se k té nekriticky nadšené části startovního pole. Trasa mi přišla z hlediska délky tak akorát ujitelná při dané obtížnosti šifer (což dokazuje třetina týmů v cíli – IMHO ideální poměr došlých/nedošlých účastníků pro hru podobného formátu). Její náročnost sice postupně stoupala, ale ani výstup nad lom pro mě nebyl vyloženě přes čáru, ačkoliv chápu, že koho tam chytla ta bouřka, tak radost neměl, ale někde se na Svíčky potrénovat musí. Jediné, co mi vyloženě vadilo, bylo to vedro po většinu dne, ale s tím prostě org nic neudělá.
Co se šifer týče, tak si také nemůžu stěžovat. Vesměs pěkné nápady, čistá realizace a nijak závratná obtížnost, což je asi při dvoučlenných týmech, množství šifer a délce trasy dobře. Mám sice celkový dojem, že mi holčičí šifry sedly líp, ale to bylo pravděpodobně proto, že většina z nich byla řešitelná se správným nápadem snadno a rychle. Na ty mužský se vším tím měřením úhlů a délek a počítáním věcí jsem byl prostě moc línej.
Takže také děkujeme za hru a doufáme, že v příštím roce bude zase. Druhá polovina týmu by jen pro příště prosila méně kopcovitosti.

Aleš (P&V) 11. 8. 2014 10:14

Ahoj, my rozhodně děkujem za hru, Radka si sice stěžovala, že ji nenechám nic luštit, ale to aspoň říká, že obtížnost byla tak akorát a nikdo se na šifrách nemohl zasekat.

A formát hry je taky fajn, zase jednou nějaká inovace :).

Takže to nejspíš (některé šifry jsme neviděli) bude ~20 pozitiv a teď můžu napsat dvě negativa.

Poloha šifry u lomu a tajenka tam odkazující — “křížení cest u lomu”. Což je sice v mapě, ale ve skutečnosti to vůbec neexistuje (a kdo ví, jestli vůbec existovalo — mapa měla i další neduhy) a musí se tam dojít po fáborcích. A když je něco, co považujete za konec trasy, ve skutečnosti fikaná odbočka do lesa, tak se těmi ostružinami projdete, aniž byste chtěli. V kombinaci s bouřkou vražedné (btw, po bouřce jsou všechny fáborky bílé, ne-li strhané).

Poloha cíle. Myslím si, že je fajn, když vítěz atd. může být v cíli na vyhlášení (s tím, že tam vítězové často nezůstávají, jsem už prudil jinde). Nicméně, když ani nemají možnost tam být (tj. rozumné dopravní spojení je ještě tak hodinu a půl po konci hry), je to škoda. Spoje do Brna jsou z Boskovic relativně slušné, stejně tak do Skalice. Ale to je tak asi všechno, do Prahy se bez Radima Jančury nedostanete dřív než v neděli v 4.30 a to už je trochu opruz (zvlášť, když zjistíte, že jízdenky potřebujete, ve chvíli, kdy už není místo). Nelíbí se mi nutnost vzdát, abych se mohl dostat rozumně domů. Denní hry ve větších městech to mají jednodušší. A nebo se dá zajistit možnost přespání, klidně na podlaze. A nebo na to aspoň upozornit, že cesta zpátky není triviální. Nebo udělat reklamu ve stylu “po hře vás rádi uvidí v penzionu U Pantátů tam a tam”.

Každopádně to, co jsem tu teď rozepisoval, mi sice vadilo, ale ne tolik, aby to kazilo dojem ze hry (do cíle jsme nedošli, že, a za ztracení fáborkové cesty si částečně můžeme sami). Obecně by se mi líbilo, kdyby tahle hra měla víc pohodový než orvávací charakter (teď to bylo tak nějak mezi, ale to orvávání způsobily hlavně ostružiny…). Takže doufám, že příště to zas bude a těším se na to, co vymyslíte.

Lipča (org) 11. 8. 2014 10:09

U parkoviste se myslim moc nefotilo, protoze tam jsem posilal druhou pulku orgu hlavne aby vyzkoumali tu krizi s armadou airsoftaku. Konkretne u parkoviste byl faborek na zacatku na stromu, priblizne v pulce parkoviste a pak na konci parkoviste na znacce a u vyjezdu z parkoviste jeste na brize nebo vrbe nebo co to je. A pak hned za parkovistem se faborky staceli doprava do kopce po polni ceste az do lesa. ALe jak jsem rikal, mokre faborky jsou svina vec, protoze nevlajou a jsou prilepeny.

Lukáš (Zebra řez) 11. 8. 2014 09:02

Ahoj, patřím k týmu, který fáborky minul. Šli jsme tam po bouřce, pršelo, ale ne moc. Náhodou nemáte foto třeba od parkoviště, kde by byly fáborky vidět? Rád bych si “ověřil”, jak moc jsem slepý. :)

Jinak díky moc za hru. Výtky by se sice našly, ale to vždy. Hra se líbila, a pokud bude příště, přijedeme zas.

Lipča (org) 11. 8. 2014 08:56

Jasne, trasu zkratit…vime :-) Jeste pred hrou jsem uvazoval, ze dam vsechny sifry do eurufolie a to teprve do obalky, ale pak jsem mrkl na pocasi a prohlasil, ze tak moc prset urco nebude…takze asi tak :-) No a faborky…samozrejme v desti nejsou videt nebo jsou videt hur, nektere parky to v bource prosli, nektere ne. Musim ale potvrdit, ze jeste v nedeli byly vsechny na miste a vesele vlaly, mrchy. Takze tady asi jedine pouceni je faborky nepozivat vubec :-)

Václav (Aplikovaní hrošíci) 11. 8. 2014 08:03

Ahoj a ještě jednou díky za hru – moc se nám to líbilo (aby taky ne, že?) :-) Celou hru jsme potvrzovali váš předpoklad, že se nám budou lépe luštit ty chlapské šifry – až na jedinou výjimku jsme měli nejprve tu chlapskou. Tou výjimkou byl mraveneček v Oboře (super!). Objektivně musím říct, že trasa byla na desetihodinovou šifrovačku dlouhá, ale vždycky jsme přesun využili právě pro vyluštění ženské šifry, takže nám to sedlo… I když čumění do papíru za chůze hrozilo úrazem, který si nakonec taky Emil přivodil při zírání do nasírací bonusovky. Praštil se hlavou do toho přístřešku poblíž, kde mi taky mimochodem spadl do písku makovec, který pak bez ohledu na dodržení pětivteřinového pravidla nepříjemně chroupal mezi zuby. Takže nasírací byla hoooooodně nasírací :-)

Pavel (Sešívaný klokan) 10. 8. 2014 23:28

Ahoj, díky za netradiční šifrovačku, která měla svoje pozitiva i negativa. Takže asi někde uprostřed barikády. Největší pozitivum vidím v moc pěkných šifrách a v originálním nápadu. Negativa podle mě pramenila z malé zkušenosti, která ale časem přijde a povede se vše vypilovat. Za deset hodin se mělo stihnout přes 20 km a minimálně 12 šifer, ale klidně i třeba 25 šifer. To dělá sotva 50 minut na šifru a přesun. Určitě se to dá, ale buď s totálkama, které nejsou moc oblíbené, nebo fakt jen dešifrovací špička. Dále určitě prosím co je venku zajistit proti dešti. Nešlo jenom o ty nešťastné fáborky, ale i šifry na stanovištích byly promočené až běda. Přesun na osmičku byl asi moc komplikovaný. Bohužel zde platí jasné zákony. Co se může podělat, se podělá. Ale aby mé psaní nevyznělo jenom negativně. Hra má určitě další potenciál a jen tak dál. Určitě to stálo mnoho úsilí a to se musí ocenit. Není to žádná legrace to takhle ve vlastním volném čase připravit. Takže ještě jednou díky.

Pája (Olbřímí břímě) 10. 8. 2014 18:07

Ahoj, za naše ženské Olbřímí břímě se hlásím zas k té první straně barikády. ;) Moc jsme si to užily, samy jsme si to zpestřily tím, že jsme si vzaly mapy, které byly doporučeným jen podobné a na kterých byla z navštívené oblasti jen malinká Skalice v rohu jedné z nich. Takže to byl urputný boj po každém vyluštění šifry… Divukrásné procházky s postupným přibližováním ke stanovišti… Jó mapy.

Ale aspoň jsme skončily hru těsně před tím údajně zabijáckým přesunem, kde lidi padali do lomu, bouřka nás chytla, právě když jsme byly v hospodě, a potkaly jsme hodné lidi. Šifry byly pěkné, i ty ženské, které nám ze začátku vůbec nešly… Naše původní ambice (vyhrát, pochopitelně) se sice nenaplnily, ale hra se nám moc líbila.

Moc díky za pěknou šifrovačku, povedla se vám! :)

Lipča (org) 10. 8. 2014 10:18

Dekujem za reakce. A musim rict, ze i kdyz pocet parku v cili mi prisel na konci slusny, tak urcite hned prvni pouceni do priste bude ubrat na trase. Na te nejhorsi casti trasy se projevila dost zradna kombinace vedra a bourky, tomu se asi vyhnout neda, ale tomu poslednimu kopci by se vyhnout dalo :-) Takze zkratit, ubrat, redukovat, at si to uziji i male parecky.

Ondra (ROFL!) 10. 8. 2014 08:05

Milí orgové,

za mě spíš příspěvek z druhé strany barikády, protože jsme ze hry odjížděli trochu rozčarovaní – možná to bylo tím nadšením z první půlky trasy, kdy se hra tvářila jako fajn letní procházka pro páry se šiframi. To, co následovalo za vysílačem, posunulo těžiště hry někam jinam, než bychom potřebovali – od pohodové hry, kde bude rozhodovat luštění šifer, ke hře kde rozhodují především přesuny. Hru jsme nestihli dojít částečně i proto, že jsme time management prováděli na základě orgovské informace o trase, která měla mít mezi 15 a 20 km. Ve skutečnosti měla spíše mezi 20 a 25 km a k tomu přes 1000 metrů stoupání, čímž se může směle zařadit po bok letošní NaPALMně. Sami jsme na přesunech a pauzami kvůli prckovi strávili asi 80% celé hry, což mi přijde strašně moc – Gábina si zaluštila ještě mnohem méně. Ta náročnější trasa sice byla částečně kompenzovaná nižší obtížnost šifer, ale i tak k nám k regulérnímu dokončení chybělo skoro tři čtvrtě hodiny. Za nás by přitom stačilo, aby hra měla o nějaké dvě hodinky víc, ale chápu, že na to asi nebyl prostor a hra asi byla cíleně laděná do jiné podoby, než jakou naznačovala její první polovina. Být trasa poloviční, asi odjíždím nadšený z příjemně stráveného dne, hezkých šifer a výborně připravené šifrovačky, která se mi po všech ostatních stránkách líbila. V téhle podobě ale asi fakt nebyla pro nás.

I tak za ni moc děkujeme a budeme doufat v další ročník. Určitě si to příště zařídíme tak, abychom se mohli zařadit do tábora těch bezvýhradně nadšených.

Karel 9. 8. 2014 23:48

Milí orgové,

za Šťavnatého Karla děkuji za výborný a nevšední šifrovací zážitek, párkový koncept byl super nápad! Aspoň jsme si otestovali, že jsme skutečný a dobře sestavený párek, část mužských šifer jsem dal já sám, část ženských šifer dala Míša sama, něco jsme utloukli společně, prostě všechno klapalo jak má. Akorát Lipčovu protizákysovou aktivitu jsme nezvládli, nebyl prostě čas. A bylo vedro…

Šifry se mi vesměs líbily, počasí v rámci možností taky a trasa byla v pohodě (šalina!), byť uznávám, že dvojpřesun od vysílače do Újezdu byl docela výživný. No a třetí místo byla už jen taková třešnička na dortu :-)

Takže ještě jednou díky a z několika málo případných remcalů si nic nedělejte, remcat se bude vždycky :-)

Dero (Přizdi) 6. 8. 2014 12:26

Všechno nej, Míšo! :)

Lipča (org)...věk 30 :-( 31. 7. 2014 14:28

Dero: Done and done. Míša zdraví, protože jí tenhle krásný věk vydrží už jen šest dní a pak následně přechází na abecedu s CH.

Dero (Přizdi) 31. 7. 2014 14:10

Čau orgové, jak tak koukám, máme z celého startovního pole nejkrásnější věk – nebudeme ho tedy tajit. Mohli byste náš záznam změnit na Dero (26) a Jůlie (26)? Dík. ;)

Lipča (org) 23. 5. 2014 12:22

Jana: Pokud by byl opravdu zajem, tak tomu 15ctiletemu dame vyjimku, kdyz mu pridelite nejakou tu dospelou osobu. Obecne budeme radsi, kdyz budou chodit dospele parky, protoze pro ne je hra delana a cilena, ale domluvit se da. Zvlast pokud ma mlady sifrovac zajem a troufne si na to.

Jana 22. 5. 2014 21:27

Bylo by skvělé, kdyby patnáctiletí mohli být půlkou párku. Jenže v pravidlech máte “plnoletý”, což by jaksi ty patnáctileté úplně vylučovalo. Jako děti už ne, jako půlpárek ještě ne.

Míša (org) 21. 5. 2014 09:55

Ahoj Jano, na většině šifrovaček se za “dítě s sebou” tak nějak automaticky počítá prcek, co ještě nemůže být sám doma, zatímco si chtějí rodiče zašifrovat. Většinou se to do pravidel pečlivěji neukotvuje. Tady tahle šifrovačka je záměrně koncipovaná jako šifrovačka pro dvojice a obávám se, že patnáctiletého člověka už nikdo nepřemluví, aby neluštil a jen se koukal. A i kdybyste si to takhle domluvili, tak by to ostatní týmy stejně mohly brát jako nespravedlnost, že jdete v podstatě ve třech. Patnáctiletý šifrátor/patnáctiletá šifrátorka už může být klidně součástí samostatného týmu, když si seženete ještě jednoho dospělého jako “dozor” :-) Míša

Jana 21. 5. 2014 06:41

Ahoj,

zajímalo by mě, jak starý kousek považujete ještě dítě. Máme 2 (10 a 15 let). Štěkat umí obě dobře, jedno by tedy mohlo být i za pejska :-)

Domo 20. 5. 2014 15:06

Nic moc web.

Domo 18. 5. 2014 16:48

Moc pěkný web máte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.